Pořadatel
Technicky zajišťuje atletický klub/oddíl SSK Vítkovice, z.s.Datum
05.09.2020 - 06.09.2020Místo
Ostrava - Vítkovice (Závodní 86, 70300 Ostrava)Vedoucí činovníci
Startují
Soutěže
Dorostenci | 100 m, 200 m, 400 m, 800 m, 1500 m, 3000 m, 110m p 91,4, 300m p 83,8, 2000m p 83,8, 4x100 m, 4x400 m, výška, tyč, dálka, trojskok, koule 5kg, disk 1,5kg, kladivo 5kg, oštěp 700g, chůze 5000m |
Dorostenky | 100 m, 200 m, 400 m, 800 m, 1500 m, 3000 m, 100m p 76,2-8,5, 300m p 76,2, 2000m p 76,2, 4x100 m, 4x400 m, výška, tyč, dálka, trojskok, koule 3kg, disk 1kg, kladivo 3kg, oštěp 500g, chůze 5000m |
Juniorky | 100 m, 200 m, 400 m, 800 m, 1500 m, 3000 m, 100m p 83,8, 400m p 76,2, 3000m p 76,2, 4x100 m, 4x400 m, výška, tyč, dálka, trojskok, koule 4kg, disk 1kg, kladivo 4kg, oštěp 600g, chůze 10000m |
Junioři | 100 m, 200 m, 400 m, 800 m, 1500 m, 5000 m, 110m p 99,1, 400m p 91,4, 3000m p 91,4, 4x100 m, 4x400 m, výška, tyč, dálka, trojskok, koule 6kg, disk 1,75kg, kladivo 6kg, oštěp 800g, chůze 10000m |
Technická ustanovení
Atletický stadion má 400 m dlouhou dráhu (Conipur R), 8 drah na rovince, 8 drah na obvodu. Stejný povrch mají také sektory pro výšku, tyč, dálku, trojskok a oštěp.
Pro rozcvičování bude sloužit rozcvičovací hřiště s umělou trávou a s 400 m dlouhou dráhu (Conipur R), 6 drah na rovince, 4 dráhy na obvodu povrchem totožným s hlavním stadionem, na kterém budou k dispozici startovní bloky a překážky.
Měření časů, zpracování výsledků provádí On line systém, spol. s r.o.
Oficiální trénink proběhne na rozcvičovacím stadionu v pátek od 16:00 do 19:00 hod.
Ve všech technických ustanoveních platí Soutěžní řád družstev "Atletické soutěže 2020-II.díl.
Soutěže v hodu kladivem a ve vrhu koulí proběhnou na vrhačské loučce.
Měřící zařízení
Použití certifikovaných zařízení pro měření:Cílová kamera | ANO |
Větroměr běhy | ANO |
Větroměr skok daleký, trojskok | ANO |
Závodní kancelář
Závodní kancelář je otevřena v sobotu 5.září a v neděli 6.září od 7,30 hodin do skončení závodů v místnosti za cílem.
Přihlášky
Podávají atletické oddíly na webové stránce ČAS (http://www.atletika.cz), a to od pondělí 17. do neděle 30. srpna 2020, uzávěrka přihlášek je v neděli 30. srpna 2020 ve 23.59 hodin.
Prezentace
Výdej startovních čísel
Bude probíhat v pátek 4. září 2020 od 16.00 do 20.00 hodin, v sobotu 5. září 2020 od 08.00 hodin a v neděli 6. září 2020
od 08.00 hodin ve svolavatelně na Městském stadionu ve Vítkovicích, která je umístěna ve stanu u vchodu na hlavní stadion na startu 100m
Každý závodník, resp., každá závodnice, musí mít v průběhu soutěže startovní číslo/startovní čísla připevněno a to bez možnosti jeho jakékoliv úpravy. Závodníci ve skoku do výšky a skoku o tyči jedno startovní číslo, na prsou nebo na zádech.
Rozcvičování
Rozcvičování před vlastní soutěží je povoleno pouze mimo závodní plochu atletického stadionu, přičemž rozcvičovat se lze na rozcvičovacím stadionu.
Kontrola náčiní
Závodníci, resp. závodnice, mohou při soutěžích používat vlastní náčiní, které však musí nejpozději 60 minut před zahájením vlastní soutěže předložit ke kontrole příslušnému rozhočímu v označeném prostoru.
Svolavatelna
Každý závodník, resp. každá závodnice, se musí osobně prezentovat ve svolavatelně umístěné v určeném prostoru při vstupu na hlavní stadion u startu běhu na 100m. Po provedené prezentaci již závodníci, resp. závodnice, nesmějí opustit svolavatelnu a na start, resp. do příslušného sektoru, budou odvedeni, resp. odvedeny, společně závodnčím, nebo rozhodčím.
Časy zahájení a ukončení prezentace a časy odvedení závodníků, resp. závodnic, na start, nebo do příslušného sektoru, jsou uvedeny v minutovém časovém pořadu, který bude vyvěšen na informační tabuli a u svolavatelny.
Předpokládané odchody ze svolavatelny před startem soutěže: Běhy, Chůze 20 min, Technické disciplíny 30 min, Tyč 60 min.
Šatny
Šatny jsou k dispozici a budou vyditelně označeny. Šatny slouží pouze k převlečení účastníků. Pořadatel neručí za odložené věci.
Startovní listiny
Startovní listiny budou vyvěšeny na informační tabuli v prostoru tribuny.
Nasazení závodníků, resp. závodnic, do jednotlivých běhů, včetně losování drah a stanovení pořadí na startu, postupové klče, pořadí závodníků, resp. závodnic, v soutěžích v poli a základní výšky a zvyšování v soutěžích ve výšce a tyči určuje v závodní kanceláři technický delegát.
Výsledky
Výsledky jednotlivých soutěží budou průběžně vyvěšovány na informační tabuli v prostoru tribuny. Oficiální výsledky budou zveřejněny na webové stránce Českého atletického svazu www.atletika.cz.
Protesty
Protesty týkající se výsledků nebo průběhu soutěže musí být podány do 30 minut po úředním vyvěšení výsledků této soutěže na informační tabuli v tribuně stadionu, a to ústně příslušnému vrchnímu rozhodčímu (pravidlo 146 odst. 2, 3, 4 a 5 pravidel atletiky).
Případné odvolání proti rozhodnutí vrchního rozhodčího se podává prostřednictvím hlavního rozhodčího jury, a to písemně a doložené vkladem ve výši 500 Kč (pravidlo 146 odst. 3 a 6 Pravidel atletiky).
Doping
Všichni závodníci jsou povinni podrobit se dopingové kontrole, budou-li k ní dopingovým komisařem vyzváni. Dopingová kontrola bude probíhat ve viditelně označených prostorách v tribuně stadionu.
Zdravotní služba
Zdravotní služba bude zajištěna po celou dobu závodů.
Časový pořad
sobota, 5.9.2020
Čas | Disciplíny |
---|---|
08:45 | chůze 5000m Dci Finále chůze 5000m Dky Finále |
09:00 | kladivo 5kg Dci Finále |
09:25 | chůze 10000m Jři Finále chůze 10000m Jky Finále |
10:30 | Slavnostní zahájení Vyhlašovací ceremoniál 1 |
10:35 | tyč Dci Finále oštěp 600g Jky Finále |
10:40 | 1500 m Dky Finále dálka Dky Finále |
10:50 | 1500 m Jky Finále |
11:00 | 1500 m Dci Finále |
11:10 | 1500 m Jři Finále výška Jky Finále kladivo 6kg Jři Finále |
11:20 | 100m p 76,2-8,5 Dky Rozběh |
11:40 | 100m p 83,8 Jky Rozběh |
12:00 | 110m p 91,4 Dci Rozběh |
12:20 | 110m p 99,1 Jři Rozběh |
12:40 | dálka Dci Finále oštěp 700g Dci Finále |
12:45 | 100 m Dky Rozběh |
13:00 | 100 m Jky Rozběh |
13:10 | Vyhlašovací ceremoniál 2 |
13:15 | 100 m Dci Rozběh |
13:30 | 100 m Jři Rozběh kladivo 3kg Dky Finále |
13:50 | 100m p 76,2-8,5 Dky Finále |
14:00 | 100m p 83,8 Jky Finále |
14:10 | 110m p 91,4 Dci Finále výška Dky Finále |
14:15 | Vyhlašovací ceremoniál 3 |
14:20 | 110m p 99,1 Jři Finále |
14:30 | 100 m Dky Finále |
14:35 | 100 m Jky Finále |
14:40 | 100 m Dci Finále dálka Jky Finále oštěp 800g Jři Finále |
14:45 | 100 m Jři Finále |
14:50 | Vyhlašovací ceremoniál 4 |
15:00 | 800 m Dky Rozběh tyč Jři Finále |
15:15 | 800 m Jky Rozběh |
15:30 | 800 m Dci Rozběh |
15:40 | kladivo 4kg Jky Finále |
15:45 | 800 m Jři Rozběh |
16:00 | 300m p 76,2 Dky Rozběh |
16:20 | 300m p 83,8 Dci Rozběh |
16:40 | 400m p 76,2 Jky Rozběh dálka Jři Finále oštěp 500g Dky Finále |
17:00 | 400m p 91,4 Jři Rozběh |
17:25 | 400 m Dky Rozběh |
17:40 | 400 m Jky Rozběh |
17:48 | Vyhlašovací ceremoniál 5 |
17:50 | koule 5kg Dci Finále |
17:55 | 400 m Dci Rozběh |
18:10 | 400 m Jři Rozběh |
18:25 | 2000m p 76,2 Dky Finále |
18:30 | trojskok Jky Finále |
18:35 | 3000m p 76,2 Jky Finále |
18:50 | 2000m p 83,8 Dci Finále |
19:00 | 3000m p 91,4 Jři Finále |
19:15 | 4x100 m Dky Finále |
19:25 | 4x100 m Jky Finále |
19:35 | 4x100 m Dci Finále |
19:45 | 4x100 m Jři Finále |
20:00 | Vyhlašovací ceremoniál 6 |
neděle, 6.9.2020
Čas | Disciplíny |
---|---|
09:15 | disk 1,75kg Jři Finále |
09:30 | tyč Dky Finále trojskok Dci Finále |
09:45 | 3000 m Dky Finále |
10:00 | 3000 m Jky Finále výška Jři Finále koule 4kg Jky Finále |
10:15 | 3000 m Dci Finále |
10:30 | 5000 m Jři Finále |
10:47 | Vyhlašovací ceremoniál 1 |
11:00 | 200 m Dky Rozběh |
11:05 | disk 1,5kg Dci Finále |
11:15 | 200 m Jky Rozběh |
11:30 | 200 m Dci Rozběh trojskok Dky Finále |
11:40 | koule 3kg Dky Finále |
11:45 | 200 m Jři Rozběh |
12:00 | 800 m Dky Finále |
12:10 | 800 m Jky Finále |
12:20 | 800 m Dci Finále |
12:30 | 800 m Jři Finále |
12:35 | výška Dci Finále |
12:40 | Vyhlašovací ceremoniál 2 |
13:00 | 300m p 76,2 Dky Finále disk 1kg Jky Finále |
13:10 | 300m p 83,8 Dci Finále |
13:20 | 400m p 76,2 Jky Finále |
13:30 | 400m p 91,4 Jři Finále tyč Jky Finále trojskok Jři Finále |
13:35 | Vyhlašovací ceremoniál 3 |
13:50 | 400 m Dky Finále |
14:00 | 400 m Jky Finále koule 6kg Jři Finále |
14:10 | 400 m Dci Finále |
14:20 | 400 m Jři Finále |
14:30 | 200 m Dky Finále |
14:40 | 200 m Jky Finále |
14:50 | 200 m Dci Finále disk 1kg Dky Finále |
15:00 | 200 m Jři Finále |
15:05 | Vyhlašovací ceremoniál 4 |
15:20 | 4x400 m Dky Finále |
15:35 | 4x400 m Jky Finále |
15:50 | 4x400 m Dci Finále |
16:05 | 4x400 m Jři Finále |
16:15 | Vyhlašovací ceremoniál 5 |
Stravování
Stravování a občerstvení bude zajištěno v prostorách stadionu.